Meist

Meist

Scotch™-i kaubamärgi jaoks on alati olnud tähtsal kohal leidlikkus ja nutikus. Me aitame inimestel näha, kui mõnus on ise kõigega hakkama saada. Aga selleks on vaja õigeid töövahendeid. Alates esimese läbipaistva teibi leiutamisest 1930. aastal on Scotch™-i kaubamärk ja 3M pakkunud üle 400 liigi teipe ja rohkelt muid tooteid alates pihustatavatest liimidest ja liimipulkadest kuni teibialusteni. Iga töö jaoks sobiv töövahend. Aitame teil selle leida.

Kaubamärgi eesmärk

Usume leidlikkusesse

 • Leidlikkus on oskus kohaneda, ajada läbi olemasolevaga ja kasutada osavalt ära kättesaadavaid vahendeid. See ei tähenda, et tuleks kasutada vähem, vaid et tuleks olla nutikam. Peale selle tähendab see, et on tarvis leida sobivad töövahendid ja kasutada neid õigesti.


Tähtsamad verstapostid

 • Scotch® Expressions teibid

  Tänapäev: Scotch®-i kaubamärgi Expressionsi sarja teipide valikus on üle 100 värvitooni ja mustri. Nende hulka kuuluvad tahvliteip ja valge tahvli teip, millele saab kirjutada kriidi või tahvlimarkeriga, kirjutatu maha kustutada ning uuesti kirjutada ilma, et oleks vaja kasutada pihustatavat vahendit ega spetsiaalset krunti.

  2013: Scotch®-i kaubamärgi disainerid annavad esimest korda 60 aasta jooksul värske välimuse klassikalisele tigu meenutavale teibialusele. Uus teibialus on moodsama ja stiilsema kujuga, mis istub paremini käes ning tänu millele on seda mugavam ja lihtsam kasutada.

  1997: tuuakse välja Scotch®-i teibiribade jaotur. Jaoturist, mille saab kinnitada labakäele või randmele, saab mugavalt võtta varem valmis lõigatud viiesentimeetrisi teibiribasid. Tänu sellele leiutisele läheb kingituste pakkimine, meisterdamine ja koolitööde tegemine palju kiiremini ning mugavamalt.

 • Scotch® Magic™ teip

  1961: 3M toob välja Scotch®-i teibi Magic™. See uuenduslik mati pinnaga teip on heledavärvilistel paberitel ja ümbrikel pea märkamatu. Erinevalt läikivatest teipidest saab sellele kirjutada pastapliiatsi, pliiatsi või markeriga. Umbes samal ajal nimetatakse Scotch®-i tsellofaanteip ümber läbipaistvaks teibiks.

  1941 - 1945: Teise maailmasõja ajal korraldatakse teibitootmine ümber sõja tõttu tekkinud vajaduste järgi. 3M töötas välja ja valmistas rohkem kui sadat tüüpi teipi, et aidata lahendada sõja ajal tekkinud tootmisprobleeme, näiteks teipe kinnitamiseks, osade märkimiseks, materjalide kinnitamiseks, kaitsmiseks ja isoleerimiseks. Sel ajal lisandub läbipaistvate teipide perekonda Scotch®-i kahepoolne teip, mis on mõlemalt poolt liimainega kaetud.

 • Scotch®-i tsellofaanteip

  1939: Scotch®-i kaubamärk toob välja kujult tigu meenutava klassikalise käeshoitava teibialuse. Päris esimene selline teibialus on valmistatud stantsitud lehtmetallist ja järgmisel aastal lisandub sellele ka plastist mudel.

  1932: Scotch®-i kaubamärk tuleb välja esimese raske, laua peal hoitava teibialusega. See on malmist ja kaalub umbes kolm kilo.

  1930: noor 3Mi insener Richard Drew leiutab Scotch®-i tselluloosist teibi. Hiljem tsellofaanteibiks ümber nimetatud teip on lihtne ja niiskuskindel vahend poemüüjatele ning pagaritele toidupakkide sulgemiseks. See teip aitab suure depressiooni ajal inimestel kuidagi toime tulla, sest sellega saab majapidamisriistu pisut parandada.


Kas teadsite?
1930. aastal leiutas bandžomängijast 3Mi inseneriks hakanud noor Richard Drew esimese läbipaistva teibi. See oli algselt mõeldud tollal moodi tulnud tsellofaanpakendite niiskuskindlaks sulgemiseks.

Scotch®-i teibi ainulaadsed kasutusviisid

Scotch®-i kaubamärgi teibi ainulaadsed kasutusviisid

 • 1925. aastal leiutas Richard Drew maalriteibi, mis aitas autokere värvitöödel mitte rikkuda juba värvitud pindasid. Peagi leidsid inimesed uuele teibile hulgaliselt uusi kasutusvõimalusi. Selline nutikus pole sestsaadik hetkekski raugenud ja näib, et Scotch®-i kaubamärgi teipide kasutusvõimalused on peaaegu lõputud. Järgmiseks on toodud üksnes mõned meie lemmiknäited teibi loovatest kasutusvõimalustest.

 • Scotch®-i läbipaistvat teipi on kasutatud: korrosioonivastase kattena Goodyeari vaatlusõhupallil; viljastatud tuvi- ja kalkunimunade pehmes koores leiduvate pragude katmiseks, kusjuures munadest koorusid hiljem tibud; ja lennukitüüride parandamiseks. Taylorcrafti õhusõiduki rikkusid 1946. aastal lehmad, kes sõid osaliselt ära vaiguga immutatud kanga, mis kattis lennuki tüüriosa. Lennuki omanik tõmbas ülejäänud kanga kahjustatud osa teibiga kinni ja lendas ära.